- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Cyan (3,500 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
<
>
Samsung CLTC505L Cyan Toner Cartridge 3.5K pages - SU035A
Call for Availability
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Cartridge Type | Original |
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ProXpress C2620DW, C2670FW, C2680FX |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | CLT-C505L |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 128 mm |
| Depth | 358 mm |
| Height | 112 mm |
| Package width | 375 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 1.07 kg |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Unbranded |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
