- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Yellow (3,500 pages)
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung
- printer.
- Toner cartridge
<
>
HP Y505L (Yield 3500 Pages) High Yield Yellow Toner Cartridge for SL-C2620DW/SL-C2670FW Laser Printers
3 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | ProXpress C2620DW, C2670FW, C2680FX |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | CLT-Y505L |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Width | 128 mm |
| Depth | 358 mm |
| Height | 112 mm |
| Package width | 375 mm |
| Package depth | 137 mm |
| Package height | 112 mm |
| Package weight | 1.07 kg |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 5 |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Samsung |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
