People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Size | A4 |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 320x80x300mm |
| Manufacturer | Exacompta |
| Material | Paper On Board |
| Orientation | Portrait |
| Spine Width | 70mm Spine |
| Weight | 490g |
Product Information
| Brand | Guildhall |
| Type | Lever Arch File |
Description
This durable Guildhall A4 polypropylene over board lever arch file features a 80mm filing capacity for up to 650 sheets of paper, large spine label for easy identification of contents and a finger hole for easy retrieval from a shelf. Ideal for implementing a colour coordinated filing system at home or in the office, this pack contains 10 red lever arch files.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
