- Durable polypropylene over board lever arch file
- 80mm filing capacity
- Large spine label
- Finger hole for easy retrieval from a shelf
- Size: A4
- Pack of 10
- Colour: black
<
>
Exacompta Guildhall 80mm Lever Arch File A4 Black (Pack of 10) 222/2000Z
Call for Availability
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Size | A4 |
| Dimensions | 320x80x300mm |
| Country of Origin | UK |
| Manufacturer | Exacompta |
| Material | Paper On Board |
| Orientation | Portrait |
| Spine Width | 70mm Spine |
| Weight | 490g |
Product Information
| Brand | Guildhall |
| Type | Lever Arch File |
Description
This durable Guildhall A4 polypropylene over board lever arch file features a 80mm filing capacity for up to 650 sheets of paper, large spine label for easy identification of contents and a finger hole for easy retrieval from a shelf. Ideal for implementing a colour coordinated filing system at home or in the office, this pack contains 10 black lever arch files.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
