- Paper guaranteed without Bisphenol
- No printing on the back
- Over pack in resealable cardboard box for better protection against light and moisture. The coils are thus preserved in better conditions before use
- Highly sensitive paper ensures good printability
- End of roll warning
- 6 boxes of 20 rolls (2 sets of 10 rolls)
<
>
Exacompta Thermal Credit Card Roll BPA Free 1 Ply 55gsm 57x30x12mm 9m White (Pack 20) - 40642E
Call for Availability
People who bought this also bought
-
Product Code: WAC1093349 Stock Available
-
Product Code: 60471470 Stock Available
-
Product Code: 605182242 Stock Available
-
Product Code: 60518154 Stock Available
-
Product Code: 18106HACall for Availability
-
Product Code: 41815HP1 Stock Available
-
Product Code: TX89209Call for Availability
-
Product Code: SKU-954495Call for Availability
-
Product Code: KF04570Call for Availability
-
Product Code: SKU-122591Call for Availability
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Core Diameter | 12mm |
| Dimensions | 57x30x12mm |
| For Use With | Cash Register |
| Grammage | 55gsm |
| Manufacturer | Exacompta |
| Roll Size | 57x30mm |
| Roll Type | Thermal Rolls |
| Roll Width | 57mm |
| Part | 1-Ply Rolls |
Product Information
| Brand | Exacompta |
| Type | Thermal Rolls |
Description
Paper guaranteed without Bisphenol A. No printing on the back.
Overpack in resealable cardboard box for better protection against light and moisture. The coils are thus preserved in better conditions before use.
Highly sensitive paper ensures good printability. End of roll warning. French made.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
