- A4
- 80mm spine
- 80mm mechanism
- Label on spine
- 10 Year Warranty
- Blue Angel Certified
- Metal finger pull
- Reinforced bottom edge
<
>
Exacompta Forever Prem Touch Lever Arch File Paper on Board A4 80mm Spine Width Red (Pack 10) - 53985E
Call for Availability
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
-
Product Code: 40205BL47 Stock Available
-
Product Code: TX89209Call for Availability
-
Product Code: SKU-954495Call for Availability
-
Product Code: 610372Call for Availability
-
Product Code: BX11956Call for Availability
-
Product Code: 24630AC1 Stock Available
-
Product Code: ES80731Call for Availability
-
Product Code: A4EXP80Call for Availability
Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Size | A4 |
| Environment Support | Blue Angel Certified |
| Finger Hole | Yes |
| Dimensions | 320x80x290mm |
| Capacity | 760 Sheets |
| Country of Origin | France |
| Orientation | Portrait |
| Recycled Product | 100% Recycled |
| Material | Paper On Board |
| Manufacturer | ExaClair Limited |
| Spine Width | 80mm Spine |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Weight | 450g |
Product Information
| Brand | Exacompta |
| Type | Lever Arch File |
Description
The first Blue Angel certified filing range made from recycled plastic waste
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
