- Original HP Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- Count on consistent and impressive printing results—from first page to last. Print everyday documents, reports, marketing materials and more with Original HP Toner Cartridges.
- Print with the speed and quality your Samsung printer or MFP was built to deliver. Original HP Toner Cartridges are engineered to perform smoothly with your Samsung printer or MFP. Get consistent, professional quality, and avoid reprints.
- Try HP Instant Ink - the hassle-free, money-saving ink subscription service.
- Ideal for producing the sharp black text and professional-quality graphics you need—page after page—at the speeds your Samsung printer was built for.
- Depend on Original HP Toner Cartridges designed specifically for your Samsung printer.
- What's in the box: Toner cartridge
<
>
Samsung CLTK506S Black Toner Cartridge 2K pages - SU180A
Call for Availability
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | CLP-680ND, 680DW / CLX-6260ND, 6260FD, 6260FR, 6260FW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2000 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | SU180A |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 148 mm |
| Depth | 398 mm |
| Height | 124 mm |
| Package width | 398 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 124 mm |
| Package weight | 1.05 kg |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Box contents | Toner cartridge |
Product Information
| Brand | Samsung |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
