- Find what matters, fast!
- Each Index measures 25mm x 43.2mm
- Essential to mark and colour code your documents - available in a wide range of colours and sizes
- Includes 1 dispenser with 50 Medium Bright Blue Index
- Eye-catching, colourful Index are easy to see, with space to write notes or headings
- Repositionable: Sticks securely, removes cleanly
<
>
Post-it Index Medium Flags In a Plastic Dispenser 25mm Bright Blue (1 Pack 50 Tabs) 7000144930
Call for Availability
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Bright Blue |
| Dimensions | 69x100x6mm |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Printed | No |
| Manufacturer | 3M |
| Label size | 25x43mm |
| Weight | 12g |
Product Information
| Brand | Post-it |
| Type | Flag |
Description
Post-it Index flags stick securely, remove cleanly without damaging the documents and come in a wide variety of colours and sizes. At the office: Post-it Index flags help you plan, organise, prioritise and personalise at work. Eliminate confusion when signatures are required or you need to differentiate areas to be reviewed from areas where you are requesting feedback or comments. Post-it Index Flags can also be used to track and maintain personal and team calendars, colour code by person or project, and manage urgent and day-to-day tasks.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
