- Business laptop overnight trolley bag with integrated trolley made of black polyester
- Comes with a padded laptop and clothing compartment
- The organiser compartment at the front includes a mobile phone pocket, pen loops and several smaller compartments
- Two A4 document compartments and an additional zipper compartment at the back
- Size:435x148x350mm
- Colour: Black
- Black
- Polyester
<
>
Lightpak Treviso Laptop Trolley Bag for Laptops up to 17 inch Black - 92702 DD
Call for Availability
Non-Returnable Product
People who bought this also bought
-
Product Code: FS930299Call for Availability
-
Product Code: FS296247Call for Availability
-
Product Code: FS932198Call for Availability
-
Product Code: FS297536Call for Availability
-
Product Code: FS423709Call for Availability
-
Product Code: FS930342Call for Availability
-
Product Code: HPCB543A15 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Dimensions | 435x148x350mm |
| Notebook Size | Up To 17in |
| Material | Polyester |
| Laptop Compartment | Yes |
| Manufacturer | Juscha |
| Weight | 3kg |
| Wheels | Yes |
| Telescopic handle | Yes |
| Warranty | 1 Year |
Product Information
| Brand | DA-LITE SCREEN COMPANY INC |
| Type | Accessories |
Description
Business laptop overnight trolley bag with integrated trolley made of black polyester. The main compartment comes with a padded laptop compartment, with a padded laptop compartment, a clothing compartment and five net compartments in the lid. The organiser compartment at the front includes a mobile phone pocket, pen loops and several smaller compartments. Two A4 document compartments and an additional zipper compartment at the back. 435x148x350mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
