People who bought this also bought
-
Product Code: 18799HA20 Stock Available
-
Product Code: 604123Call for Availability
-
Product Code: 57614SXCall for Availability
-
Product Code: FS908137Call for Availability
-
Product Code: 20497EX7 Stock Available
-
Product Code: HPCF226A70 Stock Available
-
Product Code: 604095Call for Availability
-
Product Code: JDH6303037 Stock Available
-
Product Code: 57079CFCall for Availability
-
Product Code: A4EXP80Call for Availability
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Core Diameter | 12mm |
| Dimensions | 57x40x12mm |
| For Use With | Cash Register |
| Grammage | 55gsm |
| Manufacturer | ExaClair Limited |
| Roll Size | 57x40mm |
| Roll Width | 57mm |
| Roll Type | Thermal Rolls |
| Part | 1-Ply Rolls |
Product Information
| Brand | Exacompta |
| Type | Thermal Rolls |
Description
From 1 January 2020, only rolls without BPA and PHENOL must be used (Regulation (EU) 2016/2235 of European Commission of 12 December 2016)
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
