People who bought this also bought
-
Product Code: XEROXPCall for Availability
-
Product Code: TX510365 Stock Available
-
Product Code: FS296646Call for Availability
-
Product Code: FS296905Call for Availability
-
Product Code: FS296638Call for Availability
-
Product Code: GL52211Call for Availability
-
Product Code: BC10002188 Stock Available
Product Details
General Information
| Size | A4 |
| Environment Support | EU Ecolabel Certified |
| Dimensions | 297x210mm |
| Cover Colour | Black/Red |
| Binding | Wire Bound |
| Pages | 140 Page |
| Paper Colour | White Optik |
| Perforated | Yes |
| Punched | No |
| Rulings | 5mm Squares |
| Ruling Description | 5mm Squares |
| Manufacturer | Hamelin |
| Grammage | 90gsm Paper |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Black n Red |
| Type | Spiral Note Books |
Description
This stylish, professional Black n' Red A4 notebook contains 140 pages of high quality 90gsm Optik paper, which is designed for minimum ink bleed through and is ruled with 5mm squares for graphs, mathematics and planning. The sturdy hardback notebook is wirebound allowing it to lie flat. This pack contains 5 A4 notebooks.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
