- Hand-write on the label
- Ideal for rewards charts, packaging and more
- Reliable adhesion
- Label Size: 8mm diameter
- Colour: Green
- 70 labels per sheet
- Fast application & cost-saving organising
- Sticky dots, stars and small labels in a variety of colours and sizes
<
>
Avery Coloured Label Round 8mm Diameter Green (Pack 10 x 560 Labels) 32-302
Call for Availability
People who bought this also bought
-
Product Code: FS295829Call for Availability
-
Product Code: FS296247Call for Availability
-
Product Code: FS464335Call for Availability
-
Product Code: FS502578Call for Availability
-
Product Code: FS330038Call for Availability
-
Product Code: FS297498Call for Availability
-
Product Code: BC1000180 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Labels Per Sheet | 80 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| Form | Round Labels |
| Dimensions | 89x5x143mm |
| Country of Origin | UK |
| Label Colour | Green |
| Label Size | 8mm |
| Pre-Printed | No |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 10g |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
Need a little label that can help in a big way Use these green self adhesive labels to mark your files, shelves, letter trays, paper work, equipment and lots of other everyday office item so you and your colleagues know what’s what. Simply handwrite it with whatever information you need for a very quick and cost effective way to get your office organised.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
