- Removable flags for easy indexing
- Will stick on virtually any surface
- Easy to remove one flag at a time from the dispenser
- Transparent film on half of flag so that you can easily see text underneath
- Sign Here print
- Dispenser of 50 flags on each card
<
>
5 Star Sign Here Index Flags Tab with Red Arrow 46x25mm (Pack of 500) 935436
Call for Availability
People who bought this also bought
-
Product Code: XEROXPCall for Availability
-
Product Code: BC1011426 Stock Available
-
Product Code: 3M0633415 Stock Available
-
Post-it Index Flags Repositionable Sign Here 25x43mm Red Text On Yellow (Pack 50) 680-9 - 7000144931Product Code: 32729TT1 Stock Available
-
Product Code: PREM3893Call for Availability
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 120x70x6mm |
| Printed | Sign Here |
| Manufacturer | The OT Group |
| Label size | 24x45mm |
| Weight | 110g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Flag |
Description
5 Star Officeâ„¢ 'Sign Here' Index Flags are positionable film tabs that are ideal for highlighting on your documents where signatures are required. This pack contains 50 flags with the words 'Sign Here' printed on them in their own dispenser from which the flags can easily be removed one at a time . The flags have a water based adhesive that will stick to virtually any surface but does not leave any residue, but enable you reposition the flags.
Alternative Products
-
Product Code: 42004HPCall for Availability
-
Post-it Index Flags Repositionable Sign Here 25x43mm Red Text On Yellow (Pack 50) 680-9 - 7000144931Product Code: 32729TT1 Stock Available
