- 5 Star™ Office presentation binders, provide a good value, quality option for professional presenting
- Polypropylene
- Plastic pockets with Inserts
- Clear pockets on spine and front cover for personalisation
- Made from heavyweight polypropylene over board
- Extra wide for use with punched pockets
- Size: A4
<
>
5 Star 4D-Ring Presentation Ring Binder A4 Polypropylene 25mm Red (Pack of 10) 933023
Call for Availability
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Red |
| Ring Type | D-Ring |
| Size | A4 |
| Dimensions | 259x317x45mm |
| Capacity | 250 Sheets |
| Clear Pocket | Spine and Front Cover |
| Number Of Rings | 4 Ring |
| Orientation | Portrait |
| Material | PP On Board |
| Manufacturer | Spicers |
| Spine Width | 45mm Spine |
| Weight | 390g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Binder |
Description
5 Starâ„¢ Office presentation binders, provide a good value, quality option for professional presenting. They are extra wide format for use with punched pockets and made from a heavyweight polypropylene over board for strength and durability. Clear pockets on spine and front cover for personalisation.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
